skúsené veštkyne
sú online
online_img online_img
 

Zoznámte sa s najznámejšími sadami tarotových kariet

Nejznámější sady tarotových karet

V posledných rokoch sa môže zdať, že sa s tarotovými kartami doslova roztrhlo pomyselné vrece. Na trhu existuje neskutočne mnoho sád a nové balíčky tarotu nestále vznikajú. Hoci je základný princíp tarotových kariet prakticky vždy rovnaký a všetky z nich je možné použiť na vykladanie, respektíve na predpovedanie budúcnosti, v iných aspektoch sa od seba v mnohom líšia. Obzvlášť potom svojím vzhľadom. Zatiaľ čo niektoré tarotové sady sú prakticky neznáme, iné svojím prevedením, kúzelným pôvabom a krásnymi ilustráciami zaujali po celom svete. Poďme si preto predstaviť tie najkrajšie z nich.¨

Crowleyho tarotové karty

K tým najžiadanejším tarotovým kartám patrí Crowleyho tarot, ktorý je známy aj pod názvom Thothov tarot. Dnes sa jedná už o klasickú sadu, ktorá by nemala chýbať v domove žiadneho dobrého kartára.

Tieto karty upútajú už na prvý pohľad, pretože vynikajú pôsobivými ilustráciami s abstraktnými motívmi. Tie v sebe ukrývajú prastarý odkaz dávnych kultúr a ich magických symbolov, sú inšpirované okrem iného tajomným starovekým Egyptom.

Hoci sa jedná o komplexné karty s prepracovanou tajomnou symbolikou, prostredníctvom príručky sa s nimi môže naučiť pracovať aj začiatočník. Primárne sú však určené skôr pre pokročilejších.

Rider-Waite tarotové karty

Ku klasickému tarotu patria aj Rider-Waite tarotové karty, ktoré sa v súčasnosti radia medzi tie najpredávanejšie. Sú inšpirované tradičným tarotom a obsahujú univerzálne magické symboly, ktorým je ľahké porozumieť. Z tohto dôvodu je sada vhodná hlavne pre začiatočníkov, ktorí s výkladom ešte len začínajú.

Vyobrazenie na kartách nie je príliš abstraktné, nesie sa viac v duchu starých tarotových kariet. Ilustrácie sú upravené do modernejšej podoby, a preto sú užívateľsky veľmi príjemné.

The Fountain tarotové karty

Táto sada je takmer umeleckým skvostom, nádherné ilustrácie kariet sú vyšperkované k úplnej dokonalosti. Na ich vzniku sa podieľal celý rad umelcov. Výsledok je fascinujúci a kombinuje odkaz prastarej symboliky s moderným poňatím.

Fontánové karty obsahujú aj jednu špeciálnu kartu navyše, ktorá nesie príznačný názov „Fontána“. Ide o tarot, u ktorého je interpretácia trochu ťažšia, takže je určený skôr pre skúsenejších kartárov.

The Wild Unknown tarotové karty

Pre tých, ktorým tradičné tarotové karty príliš nesedia, je určená sada s anglickým názvom The Wild Unknown Tarot. Vyznačuje sa sviežim moderným vzhľadom s pútavými ilustráciami, v ktorých prevažujú odtiene šedej až čiernej. Výsledok však rozhodne nie je ponurý. Motívy čerpajú inšpiráciu hlavne v prírode a ríši zvierat.

Aj tento tarot je určený predovšetkým pre kartárov, ktorí už majú s výkladom kariet väčšie skúsenosti. Jeho súčasťou totiž nie je podrobnejšia príručka, čo poskytuje zaujímavé možnosti pre väčšie zapojenie intuície a podvedomia.

Netrúfate si na výklad kariet sami? Skúste osloviť niektorú z profesionálnych kartárok a získajte presný osobný výklad priamo pre vás.