skúsené veštkyne
sú online
online_img online_img
 

Ako si vybrať tarotové karty

tarotové karty

Zaujímate sa o veštenie a výklad kariet? Možno vás láka zaobstarať si vykladacie karty aj domov. Vaša voľba pravdepodobne padla na kúzelný a prastarý tarot. Niet divu, veď práve tarotové karty patria k tým najobľúbenejším.

Avšak aj keď ste sa rozhodli pre tarot, nemáte zďaleka vyhrané. Čaká vás ďalšia neľahká úloha – vybrať konkrétnu sadu. Na trhu totiž existuje mnoho rozličných druhov tarotových kariet. Stačí sa pozrieť na ponuku na internete alebo zájsť do kníhkupectva. Razom sa musíte rozhodovať medzi desiatkami rôznych sád. Podľa čoho vybrať tú pravú?

Základné druhy tarotu

Nie je tarot ako tarot. História týchto vykladacích kariet sa trvá už dlhé stáročia. Počas tohto dlhého obdobia vznikla celá rada vykladacích tarotových kariet, pričom nové balíčky stále vznikajú. Jednotlivé sady sa od seba líšia charakterom ilustrácií i celkovým prevedením. Niektoré z nich sú dokonca iba inšpirované princípmi tarotu, ale inak s ním majú pramálo spoločného. V tomto prípade ide napríklad o runové karty či liečivé karty s vílami.

Všetky klasické tarotové karty ale spája fakt, že sú zložené z celkovo 78 kariet. K tým najžiadanejším sadám patrí v súčasnosti napríklad Crowleyho tarot, Rider-Waite tarot, Egyptský tarot, Osho Zen tarot, The Fountain tarot, Mystický tarot a ďalšie.

Niektoré z týchto tarotových sád sú určené skôr pre začiatočníkov, alebo pre tých, ktorí sa túžia všeobecne oboznámiť so základmi vykladacích kariet. Sú poňaté jednoducho, a ich súčasťou je podrobná príručka, ktorá učí, ako s kartami pracovať. Iné sady sú koncipované pre pokročilých a pre tých, ktorí už majú s tarotom väčšie skúsenosti. Sú intuitívnejšie, komplexnejšie, obsahujú pomerne zložitú symbolikou a množstvo navzájom prepojených informácií. Vyžadujú preto patričné skúsenosti.

Najjednoduchšie riešenie, ako vybrať ten pravý tarot

Ten, kto si túži zaobstarať domov prvý balíček tarotových kariet, by sa nemal riadiť len ich popisom alebo charakterom. Je žiadúce zohľadniť fakt, či sa jedná o tarot určený pre začiatočníkov alebo pre pokročilých. Začínať zložitým tarotom nie je ideálna cesta.

U všetkých ezoterických praktík má nemalý význam intuícia. Práve naše skryté schopnosti, podvedomie a schopnosť vcítiť sa, predurčujú to, ako budeme pri predpovedaní budúcnosti či počas výkladu kariet úspešní. Intuíciu si môžeme vziať na pomoc aj pri výbere prvého balíčku tarotových kariet. Je vhodné pokúsiť sa na chvíľu „vypnúť rozum“ a vnútorne sa naladiť sa na jednotlivé balíčky tarotu. Z tohoto dôvodu je dobré vyvarovať sa nákupu tarotu na internete a radšej ho vyberať osobne tak, aby si ho mohol kupujúci poriadne prezrieť a ohmatať.
Na nákup tarotu si vyčleňte dostatok času, neponáhľajte sa a nerobte unáhlené rozhodnutie. Pokojne sa do obchodu vráťte opakovane, kým si nebudete úplne istí svojim výberom. Každý balíček si vezmite do ruky a sústreďte sa na svoje pocity. Výber si môžete uľahčiť aj tým, že zatvoríte oči a odpútate sa od okolia, čím sa prehĺbi schopnosť intuície.

Po určitej dobe pravdepodobne zistíte, že jeden konkrétny balíček tarotu vás magickou silou priťahuje viac ako ostatné. V takom prípade máte vyhrané a môžete si odniesť svoje tarotové karty domov.

Tarotové karty dokážu napovedať i v ťažkých životných chvíľach, keď má človek pocit, že mu starosti a problémy padajú na hlavu. Dokonca aj vtedy existuje cesta von. Objavte ju s pomocou tarotu aj Vy.