skúsené veštkyne
sú online
online_img online_img
 

Ako vykladať anjelské karty

K najznámejším vykladacím kartám patrí pochopiteľne svetoznámy tarot. Okrem neho ale existuje celá rada ďalších zaujímavých obrázkových kariet, ktoré stoja za pozornosť. Svojím vskutku pôvabným prevedením a v neposlednom rade spôsobom využitia upútavajú anjelské karty. Hoci sa nemôžu pochváliť dlhou históriou, keďže ich vznik sa datuje do roku 1999, no získajú si stále viac priaznivcov, ktorí na nich nedajú dopustiť. V čom sú unikátne a ako s nimi správne pracovať?

Anjelské karty v skratke

Na rozdiel od mnohých iných obrázkových kariet, ktoré slúžia na veštenie a výklad budúcnosti, u anjelských kariet poznáme ich tvorcu. Navrhla ich americká spisovateľka Doreen Virtue. Výsledok sa rozhodne vydaril, pretože práve anjelské karty sa čoskoro stali nesmierne populárnymi po celom svete, čo je neuveriteľný úspech.

Anjelské karty sprevádza tematika nežných nadprirodzených bytostí: éterických a láskyplných anjelov. Práca s nimi sprostredkováva kontakt priamo s týmito pôvabnými nebeskými tvormi, ktorí nad nami neustále bdejú a strážia každý krok, ktorý na zemskom povrchu urobíme. Ich srdcia sú skrz naskrz dobré a naplnené láskou, preto sa nám snažia na pozemskej púti pomáhať, a práve pomocou kariet nám môžu oznamovať svoje posolstvá a ponúkať pomocnú ruku.

Práca s anjelskými kartami

Anjelské karty doslova pretekajú pozitívnou energiou. Ich primárnym účelom je povzbudiť nás, sprostredkovať útechu priamo od anjelských bytostí a uľahčiť cestu, ako nájsť silu v ťažkých životných situáciách. Sú veľmi cenené práve pre svoj optimizmus. Dokážu utíšiť bolesť človeka a pomôžu mu získať nový elán aj radosť zo života.

Tieto kúzelné obrázkové karty tvorí dohromady 44 jednotlivých anjelských kariet. Môžeme s nimi vykladať sami sebe, prípadne ostatným. Sú určené na každodenný výklad a na prácu s nimi nie sú potrebné žiadne pokročilé znalosti alebo zručnosti. Práve preto ich možno odporučiť dokonca aj úplným začiatočníkom.

Je však nutné podotknúť, že nedávajú presné odpovede, ich výklad je veľmi abstraktný. Počítajte s tým, že budete musieť značne zapojiť aj svoju intuíciu. Do anjelských kariet sa treba správne vcítiť a nebáť sa zapojiť fantáziu. Iba tak budú fungovať perfektne.

Pred výkladom sa balíček anjelských kariet najskôr dôkladne zamieša. Potom nastáva okamih, kedy by sme mali vzniesť otázku, ktorá nás zaujíma. Z balíčka sa následne vytiahne jedna karta, prostredníctvom ktorej anjeli ponúkajú odpoveď na položenú otázku.

Obľúbený je aj výklad na tri karty, ktorý je komplexnejší. Opäť sa balíček premieša a kladie otázka, prípadne otázky. Odlišnosť je v tom, že sa z balíčka vyberú rovno tri anjelské karty. Dôležitú úlohu u nich zohráva aj ich poradie. Prvá sa totiž viaže k minulosti, druhá k súčasnosti a až tá tretia vo svojom symbolickom jazyku odkazuje na budúce udalosti.

Anjelské karty sú sprostredkovatelia posolstva od samotných anjelov. Aké tajomstvo ukrývajú pre Vás? Nechajte si vyložiť anjelské karty aj Vy a zistite, aké prekvapenie si pre vás okrídlené bytosti pripravili.