skúsené veštkyne
sú online
online_img online_img
 

Zistite, aká je vaša životná karta a čo o vás prezrádza

životní karta

Tarotové karty patria k tým najznámejším a najobľúbenejším. Napriek tomu je ich pôvod pomerne záhadný a dodnes panujú dohady o tom, kto a kedy ich vlastne vytvoril. Istý je len fakt, že sa používajú už dlhé stáročia. Fascinujú nielen svojou prastarou históriou, ale v neposlednom rade aj presnosťou výkladu. Tarot ukrýva informácie o každom z nás. Okrem klasického výkladu kariet sa s ním dá pracovať aj inak. K obľúbeným metódam patrí určenie životnej karty, ktorá je akousi osobnou kartou konkrétneho človeka.

Postup, ako určiť životnú kartu

Svoju životnú tarotovú kartu si môže jednoduchým spôsobom a počas krátkej chvíľky vypočítať úplne každý. Nie sú k tomu potrebné žiadne zvláštne znalosti ani schopnosti. Poznať potrebujeme iba dátum svojho narodenia.

Najskôr je potrebné jednotlivé číslice z dátumu narodenia sčítať dohromady. Ak ste sa teda narodili napríklad 5. novembra 1973, bude vzorček na výpočet vyzerať nasledovne:
5 + 1 + 1 + 1 + 9 + 7 + 3

Ak je výsledné číslo 22 a vyššie, je potrebné dvojciferné číslo znova spočítať ako v predchádzajúcom prípade. Súčet číslic pri dátume narodenia 5. novembra 1973 je 27. Práve v tomto prípade sa jedná o výsledok vyšší ako 22, a preto sa obe číslice ešte raz spočítajú:
2 + 7

Súčet je 9 a až v tomto prípade sa jedná o konečné číslo, s ktorým sa dá ďalej pracovať.

Teraz je treba mať po ruke balíček tarotových kariet. Tie síce bežne obsahujú dohromady 78 kariet, ale na určenie životnej karty sa používa iba 22, tzv. Veľká arkána. Každá z týchto kariet má na sebe uvedené svoje číslo (od 0 do 22). Stačí už len dohľadať kartu, ktorá zodpovedá číslu, ktoré vzniklo výpočtom z dátumu narodenia a prečítať si jej význam.

Ak sa vrátime k dátumu narodenia 5. novembra 1973, po aplikovaní vzorčeka vyšlo konečné číslo 9. Totožné číslo nesie tarotová karta s názvom Pustovník. Aký je jej význam? Pustovník je archetypom múdrosti, karta odkazuje do vlastného vnútra. Práve životné skúsenosti môžu byť cenným prostriedkom, ako pomôcť ostatným na ich životnej púti. S Pustovníkom sú však spojené aj pocity osamelosti, čo sa môže premietať vo vzťahoch, najmä v partnerských. Človek s touto životnou kartou má tiež veľký zmysel pre poriadok a harmóniu.

Vyšlo vám z dátumu narodenia iné číslo? Pozrite sa, ku ktorej tarotovej karte patrí:
0 – Blázon
1 – Mág
2 – Veľkňažná
3 – Cisárovna
4 – Cisár
5 – Veľkňaz
6 – Zamilovaní
7 – Vozidlo
8 – Spravodlivosť
9 – Pustovník
10 – Koleso šťastia
11 – Sila
12 – Obesenec
13 – Znovuzrodenie (Smrť)
14 – Umenie (Miernosť)
15 – Diabol
16 – Veža
17 – Hviezda
18 – Mesiac
19 – Slnko
20 – Aeon (Úsudok)
21 – Vesmír

Aké tajomstvo ukrývajú tarotové karty práve pre vás? Nechajte si ich vyložiť a dozviete sa, čo pre vás pripravili.